Gayrimenkullerimizin Çatılarına Güneş Enerji Sistemi (GES) Kurulması

#

Gayrimenkullerimizin Çatılarına Güneş Enerji Sistemi (GES) Kurulması

Yönetim Kurulumuzun aldığı karar çerçevesinde, Ostim Cevat Dündar Bulvarı üzerinde bulunan ihracat faaliyetlerini yürüttüğümüz gayrimenkul, Ostim Finans ve İş Merkezi ve bağlı ortaklığımız Meksis A.Ş.’nin çatı alanlarında güneş enerji sistemi kurulması için gerekli çalışmalar yürütülmüştür. Bu çalışmalar kapsamında;

Dış ticaret faaliyetlerimizi yürüttüğümüz Cevat Dündar Caddesi 17084 Ada 7 Parselde bulunan gayrimenkulümüzün çatısına, 120 kW kurulu güçteki Çatı GES projemiz tamamlanmış olup TEDAŞ kabul işlemlerinin gerçekleştirildiği 06.06.2022 tarihinden bu tarafa enerji üretimi devam etmektedir.

Bağlı ortaklığımız MEKSİS Mekanik Sistemler A.Ş.’nin ASO 2. Sanayi Bölgesindeki su depoları ve ısı kazanları üretim tesisi çatısına 858 kW kurulu güçteki çatı GES yatırımımız tamamlanmış olup TEDAŞ kabul işlemlerinin  gerçekleştirildiği 28.04.2022 tarihinden bu tarafa enerji üretimi devam etmektedir.

OSTİM OSB 100. Yıl Bulvarı 17147 Ada 1 Parselde yer alan ve Şirketimiz faaliyetlerinin de sürdürüldüğü OFİM Ostim Finans ve İş Merkezi’nin çatısına ve uygun alanlarına 397 kW kurulu güçte GES kurulması (OFİM GES) yatırımımız tamamlanma aşamasında olup TEDAŞ kabulünü müteakip enerji üretimine başlanacaktır.